Nükleer Karşıtı Platformu’nun İstanbul Bileşenleri olarak, nükleersiz bir Türkiye, nükleersiz bir Dünya için; toplumun ve NKP bileşenlerinin etkin ve bir arada olabileceği örgütlenme araçlarını harekete geçirmek ve mücadeleyi büyütmek adına, 2024 yılı kongremizi yapıyoruz.
NÜKLEER KARŞITI PLATFORM İSTANBUL BİLEŞENLERİ KONGRE DAVETİ
Savaşların ve Küresel İklim Krizinin ortasında olan ülkemizde ve Dünyada nükleer faaliyetlerin hız kazandığı bugünlerde Akkuyu`da başlayan, Sinop ve İğneada`da planlanan nükleer güç santrali kurma dayatmasına karşı, sesimizi her zamankinden daha gür çıkarmak için bir araya geliyoruz.
Başta ülkemiz olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun nükleer güç santrallerinden enerji üretimine karşı çalışmalar yürüten kurum, kuruluş ve kişilerden oluşan Nükleer Karşıtı Platformu`nun (NKP) İstanbul Bileşenleri olarak, nükleersiz bir Türkiye, nükleersiz bir Dünya için; toplumun ve NKP bileşenlerinin etkin ve bir arada olabileceği örgütlenme araçlarını harekete geçirmek ve mücadeleyi büyütmek adına, 2024 yılı kongremizi yapıyoruz.
04 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 13.00`da EMO İstanbul Şubesi‘nde gerçekleşecek olan kongrede, sizleri de sesimize ortak olmaya davet ediyoruz.
Saygılarımızla.
NKP İstanbul Yürütme Kurulu a. Sekretarya Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Gündem: Açılış Divanın oluşumu Konuk konuşmaları Türkiye ve Dünyada Nükleer Santral Alanındaki Gelişmeler ve Nükleer Karşıtı Çalışmalarla ilgili Sunum – Özgür Gürbüz Geçmiş dönem çalışmalarının değerlendirilmesi Yeni dönem çalışmaları için dilek ve öneriler Yeni dönem yürütme kurulunun seçimi.
|