![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
Elektrik Mühendisleri Odası bu Eskişehir Şubesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen “Havacılık ve Aviyonik Sistemler Paneli”, 14 Mayıs 2024 tarihinde Eskişehir`de gerçekleştirildi. Etkinlikte, havacılık ve aviyonik sistemler sektöründeki güncel gelişmelerin yanı sıra geleceğe yönelik vizyon ve stratejiler ele alındı.
Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen panel, EMO 49. Dönem Yönetim Kurulu Saymanı Ender Kelleci, EMO Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şakar, akademisyenler, sektör temsilcileri, lise ve üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Panelin sunum oturumunda; Aviyonik Görev ve Sistemleri Mühendisliği Müdürü Erdem Dağdelenler, Aviyonik Sistem Mühendisi Alper Tunca, Dr. Öğretim Üyesi Tamer Savaş, Aviyonik Sistemler Müdürü Tuğba Irmak, Aviyonik Sistem Mühendisi Nevzat Tarım, Prof. Dr. Cem Çetek, Teknoloji Geliştirme Müdürü Ali Özen, Satış Operasyonları ve Pazarlama Müdürü Timur Köklücan sunumlarını gerçekleştirdi.
Sunumların ardından, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Melih Cemal Kuşhan’ın moderatörlüğünü üstlendiği panel oturumunda, Tuğgeneral Gürhan Ergürhan, Prof. Dr. Cem Çetek, Uluslararası Programlar Ürün Müdürü Yasin Kaygusuz, Elektrik Elektronik Kontrol ve Gömülü Sistemler Müdürü Özgür Ünsar, Özgün Birim Ürün Tasarım Direktörü Ahmet Engin Yılmaz ve Teknoloji Geliştirme Müdürü Ali Özen konuşmacı olarak yer aldı.
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|