![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü EMO Yönetim Kurulu üyesi Alaattin Ali Yolcu, EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Aslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Topal, Musa Demir ve Enerji Komisyonu Başkanı Ömer R. Taşkın`dan oluşan heyet tarafından makamında ziyaret edildi.
Gerçekleşen görüşmede elektrik dağıtım şirketlerinde çalışan meslektaşlarımızın haklarının iyileştirilmesi, iç tesisat proje onay süreçleri, topraklama ölçümü ve elektrik tesisat kontrolleri, yüksek gerilim işletme sorumluluğu alanında faaliyet gösteren firmalar tarafından yapılan işlerin yetkili EMO üyeleri tarafından yapılmasının kontrol edilmesi, GES proje onay ve kabul süreçlerinde yaşanan aksaklıkların iyileştirilmesi, elektrik dağıtım şirketlerinde proje ve kabul süreçlerinde bölgesel bazda yaşanan farklılıkların giderilmesi ve dağıtım sektöründe çalışanların iş sağlığı ve güvenliği hususları üzerinde görüşmeler yapılarak bu konularda TEDAŞ ile birlikte yapılabilecek seminer, çalıştay, ve eğitimler ele alındı. Bu konuda TEDAŞ bünyesinde görev yapan konusunda uzman personelin, yapılacak olan bu etkinliklere katılımı konusunda destek olabileceği belirtildi.
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|