Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu ve Dijital Dönüşüm ve Yeni Teknolojiler Komisyonu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş.`yi ziyaret etti. Akılı şehirler kapsamındaki projelere yönelik destek vurgusu yapılan toplantıda, ortak çalışmalara yönelik toplantıların sürdürülmesi kararlaştırıldı.
EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Sezer ve Zeki Demir ile Şube Müdürü Barış Aydın`ın yanı sıra Dijital Dönüşüm ve Yeni Teknolojiler Komisyonu üyeleri Özgür Tamer ve Çağdaş Baytekin`den oluşan EMO heyeti, İzmir Büyükşehir Belediyesi`nin teknoloji alanında uzmanlaşan iştirak şirketi İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş`yi 12 Temmuz 2024 tarihinde ziyaret etti. İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Andaç Pamuk, Genel Müdür Emrecan Durmaz ve Yapay Zeka ve Akıllı Şehir Teknolojileri Müdürü Feridun Doruk Yazıcıoğlu`nun hazır bulunduğu ziyarette, İzmir`de akıllı şehirler kapsamında gerçekleştirilebilecek projelere ilişkin fikir alışverişi yapıldı. İzmir`in her alanda dijital dönüşüme açık olduğuna vurgu yapılan toplantıda, özellikle afetlerde sırasında iletişimin kesintisi olarak sürdürülebilmesine yönelik önlemler değerlendirildi. EMO İzmir Şubesi`nin yürütülecek dijitalleşme ve akıllı şehir projelerine destek olmaya hazır olduğuna vurgu yapılan toplantıda, ortak çalışmalara yönelik toplantılar düzenlenmesi benimsendi.
![undefined](http://www.emo.org.tr/ekler/dd7e896c0668bd4_ek.jpg)
|