İZMİR Afet Bilinci, Çevre ve İklim Farkındalığı Derneği (İZ-AFED), İzmir`de 12 Temmuz 2024 akşam saatlerinde başlayan ani ve aşın yağış sonrası, İzmir Konak ilçesine bağlı Alsancak Mahallesi`nde elektrik akımına kapılarak iki kişinin hayatını kaybetmesi üzerine açıklama yaptı.
Açıklamada, "Öncelikle yaşamını yitirenlere Allahtan rağmen, acılı aile ve sevenlerine de baş sağlığı diliyoruz. Konuyla ilgili çeşitli kurum ve kuruluşlar değerlendirme yapmış olup, bu kuruluşlardan biri olarak en dikkate değer açıklamayı EMO (Elektrik Mühendisleri Odası) İzmir Şubesi yapmıştır" denildi. EMO (Elektrik Mühendisleri Odası) İzmir Şubesi yapmıştır. EMO Açıklamasında, "GDZ Elektrik Dağıtım AŞ, bölgeyi yeraltı kablolarını bir süre yer üstüne taşıyarak enerjilendirebildi" ifadelerine yer verdi. (İlkses, 15 temmuz 2024)
|