Şubemiz tarafından ikincisi yapılan Bitirme Projeleri Yarışması ödül töreni 6 Ekim 2006 günü Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmada dereceye girenlere para ödülü ve plaket verildi.Ayrıca derceye girenlerin projeleri çeşitli yayın organlarında yer aldı.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nin diğer bölümlerinde dereceye giren öğrencilerin de ödül töreni vesilesiyle yaklaşık 500 kişinin katıldığı törende, Şubemiz Proje Yarışması dışında Elektrik-Elektronik bölümlerinde dereceye giren öğrencilere de çeşitli hediyeler dağıttı. Törene akademik personel, YTÜ Rektörü Durul ÖNEN ve öğrencilerin aileleri katıldı. Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy'un açılış konuşmasını yaptığı ödül töreninde Proje Yarışması'nda 1. olan Video Görüntülerinden Yol İzleme-Araç Hızı Belirleme (Zehra Gürbüz-Yıldız Teknik Üniversitesi-Bilgisayar Mühendisliği) projesine 1.500 YTL, 2. olan Telsiz Sensör Ağlarında Konum Belirleme (Osman Ceylan, Deniz Sümbüllü – İTÜ – Elektronik Mühendisliği) 1.000 YTL, 3. olan Mikrodenetleyicili PC Kontrollü Ev Otomasyonu (Nur Kervancıoğlu – Yeditepe Üniversitesi – Elektrik-Elektronik Müh) projesine 750 YTL ve mansiyon alan projelere de 250'şer YTL tutarındaki çekleri sunuldu. Projeler için tıklayınız
|