Gediz Elektrik Dağıtım AŞ İzmir ve Manisa İl Müdürlüklerinde Tesis, Sistem İşletme Bakım, Etüd Proje Planlama ve Test birimleri ile İşletme Bakım Müdürlüklerinde görevli 15 mühendis, Tire ve Tekeli Organize Sanayi Bölgelerinde görevli 2 mühendisin katılımı ile 16 Aralık 2006 tarihinde Ulusoy Elektrik AŞ nin Ankara’da bulunan fabrikasına teknik gezi gerçekleştirildi.
1986 yılından bu yana O.G. şebekelerinde kullanılan şalt teçhizatlarının imalatını yapmakta olan Ulusoy Elektrik AŞ firması ülkemizde ilk olarak monoblok Beton Köşk ve sıvı silikon enjeksiyon yöntemi ile O.G. kablo başlıkları ve eklerinin üretimini gerçekleştirmiş olup şu anda üretimini Sincan Organize Sanayi Bölgesindeki 30.000 m² açık, 11.750 m² kapalı alana sahip yeni fabrikasında sürdürmektedir. 36 kV 630 - 1250 A Metal Muhafazalı Hava Yalıtımlı Modüler Hücre ve Gaz Yalıtımlı Modüler Hücre imalatlarının yanı sıra. Orta :Gerilim anahtarlama sistemleri içersinde yer alan Metal Clad Hücrelerde AR-GE çalışmalarını tamamlamış ve test aşamasına gelmiştir. Ayrıca havai hat şebekelerinde kullanılmak üzere ülkemizde üretilmesi açısından ilk olacak olan Havai Hat Otomatik Yük Ayırıcısı ( Sectionalizer) ve Havai Hat Kesicisi (Recloser) imalat ve uygulamaları hakkında katılımcılara bilgi verildi. Katılımcılar üretimlere ilişkin görüşlerini dile getirerek özellikle kuşların havai hat direklerine yuva yapmaları nedeni ile oluşan arızaların en aza indirilmesi için imalata yönelik önerilerini dile getirdiler.
|