![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
Mimarlar Odası İzmir Şubesinin Sürekli Gelişim Eğitim Programları kapsamında gerçekleştirdiği eğitim seminerlerinde asansörlere ilişkin eğitim verildi. 07 Nisan 2007 Cumartesi günü düzenlenen eğitime Şubemizi temsilen Elk.Elo.Müh. Barış AYDIN ile Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesini temsilen Mak.Müh. Halim AKIŞIN katıldı.
Eğitimde, yapı üretiminin ayrılmaz bir parçası olan asansörlere ait asansör yönetmeliği, yangın yönetmeliği, yüksek yapılar yönetmeliği, imar yönetmelikleri vb. mevzuatlar ile EN 81-1, EN 81-2, TS 8237 ISO 4190-1 vb. standartlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı ve bu bilgilendirmeler ışığında mimari projelendirilme sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlar anlatıldı. Özellikle kuyu ve makina dairesi ölçülendirmesi ve boyutlandırılması sırasında asansörlerin imalatı için gereksinim duyulan minimum değerler hakkında bilgiler sunum sırasında dile getirildi. Eğitim soru ve cevap kısmı ile sona erdirildi.
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|