Pardus işletim sistemi Cumhuriyet Üniversitesi kültür merkezinde değerlendirildi. Sivas Elektrik Mühendisleri Odası'nın organize ettiği seminerde Pardus işletim sistemi hakkında bilgi verildi. Seminere teknoloji meraklılarının ilgisi yoğundu.
Pardus İşletim Sistemi hakkında seminer düzenlendi. Elektrik Mühendisleri Odası'nın organize ettiği seminer Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi‘nde gerçekleşti. Elektirik, Elektronik, Haberleşme, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendislerini aynı çatı altında buluşturan Elektrik Mühendisleri Odası‘nın, Linux ve Ulusal İşletim Sistemi Pardus hakkında gerçekleştirdiği seminere, öğrencilerin yanı sıra çok sayıda teknoloji meraklısı katıldı. Elektrik Mühendisleri Odası‘nın ve odanın gençlik yapılanmasının yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube Örgütlenme Sekreteri Ömürhan Soysal, teşkilatlanma çalışmalarına ve faaliyetlerine hız kesmeden devam ettiklerinin altını çizdi. Ulusal İşletim Sistemimiz olan Pardus yazılımcılarının katıldığı seminerde, Pardus İşletim Sistemi hakkında bilgi veren Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Bora Güngören, bu sistemin hem kolay hem de Ulusal sistemimiz olduğuna dikkat çekerek, 2008'de yeni sürümünün çıkacağını belirtti.
|