Türkiye’de nanobiyoteknoloji ve sağlık bilimleri gibi farklı disiplinlerden akademisyenlerin bir araya geldiği ve bilgilerini paylaştığı ilk uluslararası katılımlı toplantı “NanoTıp-I-NanoMed Sempozyumu”, 11 Eylül 2008 tarihinde Gazi Üniversitesi’nde düzenleniyor.
Tüm dünyada kurumsallaşmaya başlayan bu yeni bilim alanı ile ilgili olarak ülkemizde de bir "farkındalık" yaratılabilecek ve temel araştırma bilimleri ile klinik bilimler arasında oluşturulacak işbirliğini hedefleyen ve insan sağlığında kullanılabilecek nanoteknoloji temelli ürünlerin geliştirilmesi amacını güden sempozyum her yıl kapsamı genişleyerek tekrar edilecek.
|