Özelleştirme Karşıtı Platform (ÖKP) Ankara Sekretaryası adına EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş, Yazman Üye Ömürhan Soysal ve ESM 1 Nolu Şube Sekreteri Hasan Hüseyin Kaya DİSK Ankara Bölge Temsilciliği ve KESK Ankara Şubeler Platformu dönem sözcüsü ile görüştü.
ÖKP‘nin Ankara‘daki faaliyetlerinin ve önümüzdeki dönemde yapacağı etkinliklerin anlatıldığı görüşmelerde, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu emekçileri Konfederasyonu‘nun (KESK) da bu etkinliklere daha yoğun katılım ile destek vermeleri istendi. Özelleştirme karşıtı mücadelenin emek ve demokrasi mücadelesinin bir parçası olduğunun ve tüm emek ve demokrasi güçlerinin bu mücadeleye destek vermeleri gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, DİSK ve KESK‘in gerçekleştireceği eylemliliklerinde ÖKP‘nin sesine ses katacakları belirtildi. Sermayeye karşı yapılacak en güçlü mücadelenin örgütlü toplum ile gerçekleşeceğinin altının çizildiği görüşmelerde, ortak zemin oluşturarak yeni dönem etkinliklerine beraber yön verme kararı alındı.
|