2009 yılında İşletme Sorumluluğu hizmeti üstlenen bazı üyelerimizin Gediz EDAŞ İl Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmaların yapılmaması sonucunda kimi işletmelerin işletme sorumlusu elektrik mühendisi bulundurmadıkları, dolayısıyla bu üyelerimizin 2010 yılı için işletme sorumluluğu hizmet sözleşmelerinin yenilenmediği anlaşılmıştır. Şube Yönetim Kurulumuz, Gediz EDAŞ İl Müdürlüğü tarafından YG abonesi trafolu tesislerde işletme sorumlusu elektrik mühendisi bulunup bulunulmadığının denetlenmemesi nedeniyle sözleşmesi fesh edilen ya da yenilenmeyen üyelerimize hukuksal destek verilmesini benimsemiştir.
Şube Yönetim Kurulu kararı çerçevesinde üyelerimizin Şubemize başvurması halinde yaşanan hak kayıplarının tazmini ve kamu güvenliğinin sağlanması için üyemiz adına Gediz EDAŞ İl Müdürlüğü nezdinde gerekli hukuki girişimler başlatılacaktır. Konu ile ilgili üyelerimizin ilgili işletmelerin bilgileriyle birlikte Şubemize yazılı olarak başvurmalarını rica ederiz.
|