|
|
ASANSÖRLERDE CAN GÜVENLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI 22.02.2007 |
| |
| Konak Belediyesi, MMO İzmir Şubesi ve Şubemiz asansörlerin yıllık denetimlerinin yapılmasıyla ilgili işbirliği protokolünü 22 Şubat 2007 tarihinde imzaladı. |
| | |
|
|
AYDIN'DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 19.02.2007 |
| |
| Şube YK Başkanı Mustafa Küçük, YK üyemiz Ulaş Birgör, YK yedek üyemiz Mehmet Hepzarif, Aydın İl Temsilcimiz Haluk Demirci, Temsilci Yardımcılarımız Orhan Aslan, Halil Yorgalı, Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan Beyazıt, Aydın Temsilciliği Teknik Görevlisi Muhammet Demir 17 Şubat 2007 tarihinde Aydın’da üyelerimiz Cihan Akçanal, Özgen Demircioğlu, A.Doğuş Bakır, Dündar Demirhan, Ergün Evran, Nurettin Ünlü, Fatih Ügüdür, Şenol Süslü, Ali Söğüt, Nevzat Bıçak, Üzeyir Turan, Burak Tenekeci, Ali Candan, Mustafa Karahan, Cevat Özcan, M. Gürhan Şenbak, Mehmet Öztürk, Süreyya Karasakaloğlu, Ahmet Öztürk, Serdar Sezer, Serkan Sürmen ile bir araya geldi.
|
| | |
|
|
GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.'DEN ODAMIZA ZİYARET 15.02.2007 |
| |
| Gediz Elektrik Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu üyesi ve Şirket Müdürü Metin DEMİRDAĞ, Müdür Yardımcısı Yunus ÖZEL, İl Müdürü Mehmet BUHARALIOĞLU, Ar-ge Planlama ve Koordinasyon Merkezi Müdürü Abdullah YAVUZLAR, Düzenleyici Kurum ve Müşteri İlişkileri Müdürü Turgut ERYİĞİT, Sistem İşletme Müdürü Mehmet MUNGAN, Sistem İşletme Müdür Yardımcısı Ümit YALÇIN 13 Şubat 2007 tarihinde Şubemizi ziyaret ettiler.
Şube YK Başkanı Mustafa KÜÇÜK, Başkan Yardımcısı Emin ÖZGER, Sayman üye Özcan UĞURLU, YK üyemiz Hacer ÖZTURA, YK yedek üyemiz Güray GÜRGAN ve Şube Örgütlenme Sekreteri Ertan BEYAZIT'ın bulunduğu ziyarette, Oda - Gediz A.Ş. ilişkileri, Şube- GEDİZ Elk. Dağ. A.Ş. Komisyonu oluşturulması ve bu komisyonun aylık periyotlarla toplantılar yapması, enerji alanında yaşanan gelişmeler, Şubemizce 29/30 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Ege Bölgesi Enerji Forumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. |
| | |
|
|
BUCA BELEDİYESİ İLE ASANSÖR PROTOKOLÜ İMZALANDI 08.02.2007 |
| |
| Şubemiz, MMO İzmir Şubesi ve Buca Belediyesi arasında asansörlerin yıllık denetimine ilişkin protokol 1 Şubat 2007 tarihinde imzalandı. |
| | |
|
|
BİNALARINDAN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİĞE İLİŞKİN BASIN TOPLANTISI YAPILDI 08.02.2007 |
| |
| Şubemiz tarafından, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla hazırlanan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’in yeni haliyle bir çok binayı yangına karşı korumasız bırakacağına ilişkin görüş ve önerilerini kamuoyuna aktarmak için 8 Şubat 2007 tarihinde basın toplantısı düzenlendi. Yönetim Kurulu Sayman üyesi Özcan UĞURLU ve Yazman üye Mehmet GÜZEL'in sunduğu açıklama metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz. |
| | |
|
|
MANİSA'DA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 06.02.2007 |
| |
| Şube Yönetim Kurulumuz 3 Şubat 2007 tarihinde Manisa'da üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirdi. |
| | |
|
|
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ PROJE SEMİNERİ YAPILDI 26.01.2007 |
| |
| Bilgi Teknolojilerinde Proje Yönetimi Semineri 10 Ocak 2007 tarihinde Şubemizde gerçekleşti. |
| | |
|
|
BİNA OTOMASYONU SEMİNERİ DÜZENLENDİ 26.01.2007 |
| |
| Şubemiz eğitim programı kapsamında düzenlenen bir diğer seminer Bina Otomasyonu başlığında 24 Ocak 2007 tarihinde gerçekleştirildi. |
| | |
|
|
UĞUR MUMCU'YU ANDIK 26.01.2007 |
| |
| Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü olan 24 Ocak 2007 tarihinde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından bir anma etkinliği düzenlendi. |
| | |
|
|
BÜLTENİMİZİN 200. SAYISINI KUTLADIK 26.01.2007 |
| |
| Şube Bültenimizin Ocak ayında 200. sayıya ulaşması nedeniyle, bültene yayın hayatına başladığı ilk sayısından bugüne kadar emeği geçen, katkı koyan üyelerimizin katıldığı kokteyl düzenlendi. |
| | |
|
|
ENERJİ DAĞITIM BÖLGELERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ VE ENERJİNE SAHİP ÇIK KAMPANYASINA İLİŞKİN BASIN TOPLANTISI 15.01.2007 |
| |
| Şubemiz, TES-İş 1 ve 2 no'lu Şubeler ve ESM İzmir Şubesi 6 Ocak 2007 tarihinde enerji dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesi ve “Enerjine Sahip Çık, Geleceğini Karartma” kampanyasına ilişkin olarak basın açıklaması yaptı. |
| | |
|
|
ORMANLAR YOK EDİLİYOR, TÜRKİYE ÇÖLLEŞİYOR, HAVASI KİRLENİYOR SULARI ZEHİRLENİYOR..YAŞAM YOK EDİLİYOR!!! 29.12.2006 |
| |
| Bölgemizde işletilen ve işletilmek istenen altın madenlerinin, yarattığı ve yaratacağı su problemleri ile ilgili olarak Şubemizde Bergama Elele Hareketi tarafından basın toplantısı düzenlendi. |
| | |
|
|
DEÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİYLE BİRARADAYDIK 28.12.2006 |
| |
| Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine yönelik olarak 25 Aralık 2006 tarihinde Şubemiz tarafından mesleğimizi, Odamızı tanıtıcı etkinlik gerçekleştirildi. |
| | |
|
|
MESUT ULUTAŞ'I ANDIK 27.12.2006 |
| |
| Şube başkanlarımızdan 27 Aralık 1988 tarihinde yitirdiğimiz Mesut ULUTAŞ ölümünün 18. yıldönümünde mezarı başında anıldı. |
| | |
|
|
SMM ÜYELERİMİZE FATURA DENETİMİ VE 2007 YILINDA DÜZENLEMELERE İLİŞKİN YAZI 20.12.2006 |
| |
| Sn. SMM Üyemiz
Bilindiği gibi Rekabet Kurulu, yapılan başvuru nedeni ile TMMOB'ne bağlı Odaların belirlediği asgari ücret uygulamasının 4054 sayılı Rekabet Yasasına aykırı olduğu iddiasını soruşturma konusu yapmış ve soruşturma sonucunda başta TMMOB SMM Hizmetleri Asgari Ücret Yönetmeliği olmak üzere ilgili yönetmelikleri rekabet hukukuna aykırı olduğu, TMMOB ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında da Rekabetin Korunması Hakkındaki Yasa'ya aykırı davranmasından dolayı da para cezası kararı vermişti.
|
| | |
|
|
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE 18.12.2006 |
| |
| Odamız üye ve meslek sorunlarını toplumsal hayatın ayrılmaz bir parçası olarak görmekte,kendi alanlarımızdaki sorunların kamu yararı gözetilerek çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir. |
| | |
|
|
GEDAŞ MÜHENDİSLERİ ULUSOY FABRİKASINI ZİYARET ETTİ 16.12.2006 |
| |
| Gediz Elektrik Dağıtım AŞ İzmir ve Manisa İl Müdürlüklerinde Tesis, Sistem İşletme Bakım, Etüd Proje Planlama ve Test birimleri ile İşletme Bakım Müdürlüklerinde görevli 15 mühendis, Tire ve Tekeli Organize Sanayi Bölgelerinde görevli 2 mühendisin katılımı ile 16 Aralık 2006 tarihinde Ulusoy Elektrik AŞ nin Ankara’da bulunan fabrikasına teknik gezi gerçekleştirildi.
|
| | |
|
|
GEDAŞ NEYİ BEKLİYOR? 16.11.2006 |
| |
| Şubemiz tarafından 16 Kasım 2006 tarihinde kentimizin elektrik şebekesinin mevcut durumuna ilişkin olarak basın toplantısı düzenlendi. İzmir elektrik şebekesini besleyen ve değişik zamanlarda yeraltı kablosuna dönüştürülen havai hat direklerinin sökülmediği ve sökülmeyen bu direklerin can ve mal güvenliğini tehlikeye soktuğu belirtilen açıklamayı Şube YK Yazman üyesi Mehmet GÜZEL dile getirdi. Açıklama metnini haberimizin devamında bulabilirsiniz. |
| | |
|
|
TMMOB MİTİNGİNDE ONBİNLER ANKARA'DAYDI 17.10.2006 |
| |
| TMMOB'a bağlı 23 meslek odasının mühendis, mimar, şehir plancısı 14 Ekim'de Ankara'da biraraya gelerek siyasal iktidarın yanlış uygulamalarına dur dedi. Miting fotoğrafları yazımızın devamındadır. |
| | |
|
|
ASANSÖR SEMPOZYUMU FOTOĞRAFLARI 16.05.2006 |
| |
| 14-16 Nisan 206 tarihinde Şubemizce gerçekleştirilen Asansör Sempozyumu 2006'ya ilişkin fotoğraflar |
| | |