![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/new_ribbon.png)
ŞUBEMİZ 14.DÖNEM ENERJİ KOMİSYONU 1.TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
Şube başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya’nın da yer aldığı toplantıda komisyon yürütme kuruluna Başkan olarak Enes Küpeli, Başkan Yardımcısı Yasin Sayid ve Yazman üye olarak Büşra Aşık oy birliğiyle seçildi. Enerji verimliliği çalışmaları ve Mersin`in enerji tüketim verileri ile ilgili konular hakkında görüşme ve planlamalar yapıldı.
0
EMO MERSİN ŞUBEMİZ 14. DÖNEM İLK DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Denetlemede Denetleme Kurulu Üyelerinden Mehmet Hepzarif, Mehmet Karabacak, Mehmet Çağdaş, Şube Yönetim Kurulumuzdan ise Şube Başkanımız Alkan Alkaya, Şube Yazmanınız Milena Zehhuroğlu, Şube Saymanımız Erkan Kar, yönetim kurulu üyemiz Ethem Vatansever yer aldı. Denetim başarılı bir şekilde tamamlandı.
0
DAĞITIM BEDELİ FATURAYI ÇÖKERTTİ
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak elektrik tarifeleri üzerinden yaptığı incelemede, perakende enerji bedelindeki artışın konutlar için yüzde 2.5 ile sınırlı kalırken, dağıtım şirketlerine aktarılan dağıtım bedeline yüzde 58.9 oranında zam yapıldığını saptadı. “Kamu eliyle yürütülmesi gereken hizmetin özelleşmesi, fahiş düzeyde pahalılık yaratmanın yanında, kamu kaynaklarının özel sektöre sınırsızca aktarılması sonucunu da doğurmuştur” açıklamasını yapan EMO’nun hesaplamasına göre, 4 kişilik bir ailenin asgari 230 kWh elektrik tüketimi üzerinden aylık faturası 476.6 TL’ye yükseldi.
0
0
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
Etkinlikler |
|
|
Temmuz 2024 |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
PTS |
SL |
ÇRŞ |
PRŞ |
CUM |
CTS |
PAZ |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
28 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 29 | 15 | 16 | | 18 | 19 | 20 | 21 | 30 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 31 | 29 | 30 | 31 | 01 | 02 | 03 | 04 | 32 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 33 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 34 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 35 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 01 |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
| ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_8.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_9.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) ![](https://www.emo.org.tr/resimler/icon_ay_10.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
Bilgi Edinme |
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
e-Liste |
|
Odamız duyurularının düzenli olarak e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız; Lütfen adınızı ve e-posta adresinizi giriniz. |
|
|
![ŞUBEMİZ ÜYELERİNE İNDİRİM SAĞLAYAN FİRMALAR](https://www.emo.org.tr/ekler/967d457b7a3c413_ek.gif)
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
- Haberler
- Duyurular
- Oda Görüşleri/Raporlar
- Basın Açıklamaları
- Yazılı Basında
- Görsel Basında
- Basından
- Yitirdiklerimiz
- Tümü
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TARSUS KENT KONSEYİ EMO TARSUS TEMSİLCİLİĞİMİZE ZİYARETTE BULUNDU. 12.07.2024 |
| |
|
Tarsus Kent Konseyi Başkanı Musa CEYLAN ve Yürütme Kurulu EMO Tarsus Temsilciliğimizi ziyaret etti. Ziyarette Tarsus İlçe Temsilcimiz Harun Ekiz, Temsilci Yardımcılarımız Ebru Polat ve Mehmet Mercan yer aldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISINA ŞUBEMİZDEN BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ HANİFİ YAYICI KATILDI. 11.07.2024 |
| |
|
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 49. Dönem Yönetim Kurulu’nun görevlendirmeleri ve şubelerin önerileri ile oluşturulan Elektrik Mühendisliği Dergisi Yayın Kurulu ilk toplantısı 9 Temmuz 2024 tarihinde düzenlendi. Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, derginin genel çerçevesi, teknik işleyişi ve içerik hazırlıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. 474. Sayı için içerik önerileri geliştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ 14.DÖNEM ENERJİ KOMİSYONU 1.TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ. 09.07.2024 |
| |
|
Şube başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya’nın da yer aldığı toplantıda komisyon yürütme kuruluna Başkan olarak Enes Küpeli, Başkan Yardımcısı Yasin Sayid ve Yazman üye olarak Büşra Aşık oy birliğiyle seçildi. Enerji verimliliği çalışmaları ve Mersin`in enerji tüketim verileri ile ilgili konular hakkında görüşme ve planlamalar yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
YAZ AYLARININ KORKULU RÜYASI HAVUZLARDA MEYDANA GELEN ELEKTRİK TEHLİKELERİNE KARŞI ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA UYARILARDA BULUNDU. 07.07.2024 |
| |
|
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI VE TÜBİTAK MAM PROJE ORTAKLARI HİBE PROGRAMI KAPSAMINDA ALINAN “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE ADAPTASYON İÇİN HAREKETE GEÇ” PROJESİ NEDENİYLE DÜZENLENEN “İKLİM MERSİN” TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 05.07.2024 |
| |
|
Toplantıya EMO Mersin Şubemizi temsilen Başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya katıldı ve enerji verimliliği, Enerji tasarrufu ve GES santralleri konularında projeye destek verebileceğimizi ifade etti. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TOROSLAR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULUNA EMO MERSİN ŞUBEMİZİ TEMSİLEN BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA SEÇİLDİ. 02.07.2024 |
| |
|
Toroslar Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Emo Mersin şubemizi temsilen yönetim kurulu başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya Toroslar Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na seçildi. Kentimizin gelişmesi adına katkı sunmaya devam edeceğiz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO MERSİN ŞUBEMİZ 14. DÖNEM İLK DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 02.07.2024 |
| |
|
Denetlemede Denetleme Kurulu Üyelerinden Mehmet Hepzarif, Mehmet Karabacak, Mehmet Çağdaş, Şube Yönetim Kurulumuzdan ise Şube Başkanımız Alkan Alkaya, Şube Yazmanınız Milena Zehhuroğlu, Şube Saymanımız Erkan Kar, yönetim kurulu üyemiz Ethem Vatansever yer aldı. Denetim başarılı bir şekilde tamamlandı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
Tüm Haberler
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TARSUS KENT KONSEYİ EMO TARSUS TEMSİLCİLİĞİMİZE ZİYARETTE BULUNDU. 12.07.2024 |
| |
|
Tarsus Kent Konseyi Başkanı Musa CEYLAN ve Yürütme Kurulu EMO Tarsus Temsilciliğimizi ziyaret etti. Ziyarette Tarsus İlçe Temsilcimiz Harun Ekiz, Temsilci Yardımcılarımız Ebru Polat ve Mehmet Mercan yer aldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ YAYIN KURULU TOPLANTISINA ŞUBEMİZDEN BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA VE GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ HANİFİ YAYICI KATILDI. 11.07.2024 |
| |
|
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 49. Dönem Yönetim Kurulu’nun görevlendirmeleri ve şubelerin önerileri ile oluşturulan Elektrik Mühendisliği Dergisi Yayın Kurulu ilk toplantısı 9 Temmuz 2024 tarihinde düzenlendi. Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, derginin genel çerçevesi, teknik işleyişi ve içerik hazırlıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. 474. Sayı için içerik önerileri geliştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ 14.DÖNEM ENERJİ KOMİSYONU 1.TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ. 09.07.2024 |
| |
|
Şube başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya’nın da yer aldığı toplantıda komisyon yürütme kuruluna Başkan olarak Enes Küpeli, Başkan Yardımcısı Yasin Sayid ve Yazman üye olarak Büşra Aşık oy birliğiyle seçildi. Enerji verimliliği çalışmaları ve Mersin`in enerji tüketim verileri ile ilgili konular hakkında görüşme ve planlamalar yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
YAZ AYLARININ KORKULU RÜYASI HAVUZLARDA MEYDANA GELEN ELEKTRİK TEHLİKELERİNE KARŞI ŞUBE BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA UYARILARDA BULUNDU. 07.07.2024 |
| |
|
|
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI VE TÜBİTAK MAM PROJE ORTAKLARI HİBE PROGRAMI KAPSAMINDA ALINAN “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE ADAPTASYON İÇİN HAREKETE GEÇ” PROJESİ NEDENİYLE DÜZENLENEN “İKLİM MERSİN” TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 05.07.2024 |
| |
|
Toplantıya EMO Mersin Şubemizi temsilen Başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya katıldı ve enerji verimliliği, Enerji tasarrufu ve GES santralleri konularında projeye destek verebileceğimizi ifade etti. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TOROSLAR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULUNA EMO MERSİN ŞUBEMİZİ TEMSİLEN BAŞKANIMIZ DOÇ. DR. ALKAN ALKAYA SEÇİLDİ. 02.07.2024 |
| |
|
Toroslar Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Emo Mersin şubemizi temsilen yönetim kurulu başkanımız Doç. Dr. Alkan Alkaya Toroslar Kent Konseyi Yürütme Kurulu’na seçildi. Kentimizin gelişmesi adına katkı sunmaya devam edeceğiz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO MERSİN ŞUBEMİZ 14. DÖNEM İLK DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 02.07.2024 |
| |
|
Denetlemede Denetleme Kurulu Üyelerinden Mehmet Hepzarif, Mehmet Karabacak, Mehmet Çağdaş, Şube Yönetim Kurulumuzdan ise Şube Başkanımız Alkan Alkaya, Şube Yazmanınız Milena Zehhuroğlu, Şube Saymanımız Erkan Kar, yönetim kurulu üyemiz Ethem Vatansever yer aldı. Denetim başarılı bir şekilde tamamlandı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
İletişim Bilgileri |
|
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/baslik_01.png) |
İletişim Formu |
|
|
TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI MERSİN ŞUBESİ |
Adres: |
LİMONLUK MAH. 2417 SOKAK. NO:5 YENİŞEHİR - MERSİN |
Telefon: |
+90 324 3276871
|
Faks: |
+90 324 3276873
|
e-posta: |
mersin@emo.org.tr |
KEP: |
emo.mersinsubesi@hs01.kep.tr |
|
|
|
|
|
|
|