4 Mart 2008’de yapılan Mersin Anadolu Cam Sanayi A.Ş. teknik gezisine öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Geziye çoğunluğu 4. ve 3. sınıftan oluşan 40 öğrenci katıldı. Gezi programı, saat 13:30 da Anadolu Cam Sanayi Eğitim Şefi Ahmet Yüce’nin fabrika tanıtım sunumu ile başladı. Daha sonra 1 saatlik işletme gezisi yapıldı. İşletme gezisi sonunda fabrika Elk-Elkt. Müh. Nihat Ömür tarafından ölçü ve kontrol sistemleri hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Nihat Ömür aynı zamanda mezun olacak öğrencilere iş hayatına atılmadan önce üzerinde durmaları gereken konular ve karşılaşacakları sorunlara ilişkin ipuçları verdi.
|