13 Mart 2008 Perşembe günü Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’nda Şubemiz ve Siemens firmasıyla birlikte organize dilen seminer 75 katılımcı ile gerçekleştirildi.
Yönetmelik değişikliği gereğince 2008 yılı başından itibaren uygulamaya başlanan endüktif ve kapasitif reaktif güçlerin, aktif güce oranlarının %20 ve %15 e çekilmesi ile sektörde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu konuda bir seminere ihtiyaç duyuluyordu. Siemens Adana Bölge Müdürlüğü‘nün sunumuyla gerçekleştirilen seminerde kondansatör türleri, röleler, AG ve OG‘de kompanzasyon sistemleri, harmonikler hakkında güncel bilgilendirme yapıldı.
|