TBMM’de görüşülmekte olan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı’na karşı DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB’nin ortak karar aldığı eyleme Mersin’den de katılım sağlanacak.
Halkımızın sosyal güvenlik haklarının geriye götürülmesi, özel emeklilik sistemleri getirilerek geleceğimizin piyasaya emanet edilmesi, emekliliğin hayal haline gelmesi, sağlık alanının tümden ticarileştirilmesi, parası olmayanın sağlık hizmetlerinden yararlanamamasına neden olacak yasa tasarısına karşı gelmek için yarın saat 02.00 da yapılacak olan eyleme yoğun katılım bekleniyor.
|