Mersin Nükleer Karşıtı Platform Sözcüsü Kamer Gülbeyaz tarafından “Nükleer Santrallere ve Balık Çiftliklerine Hayır” mitingi ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Mersin Nükleer Karşıtı Platform Üyeleri ve konuya duyarlı halkında bulunduğu basın açıklamasına teknelerden pankartlar açılarak katılım sağlandı. Atatürk parkı içerisindeki özgürlük anıtı önünde yapılan basın açıklamasında nükleer santrallere ve kentimizin önünü tıkayan kirletici projeleri bize zorla dayatanlara karşı tepki dile getirilirken, yaşanılabilir bir Mersin için 26 Nisan’da yapılacak mitinge de çağrı yapıldı.
|