Bizler,
Dünyanın vazgeçmiş olduğu kirli, yatırımı ve ürettiği enerji maliyeti pahalı, tümüyle dışa bağımlı, yakıt kaynakları sınırlı, riskli ve Ülkemizin hiç ihtiyacı olmayan nükleer santral teknoloji dayatmalarına, Ülkemizin “Nükleer Çöplük” olmasına, Nükleer silahlanmaya, Dünyada işsiz kalan “nükleer lobilerin” kar hırsları yüzünden, çocuklarımızın geleceğinin karartılmasına, Bilimsel olmayan, tamamen siyasal tercihlere dayalı “ Nükleer Santral Kurma” kararına,
KARŞI DURMAK İÇİN
Ülkemizdeki bol, yeterli, ucuz, yerli, temiz ”güneş, rüzgar ve su” gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisi üretimine yatırım yapılması,
Barışın, yaşam hakkının ,çocuklarımızın geleceğinin korunması,
Ülkemizin geleceğini, sağlığını ve bağımsızlığını tehlikeye sokacak olan
NÜKLEER SANTRALLERE HAYIR DEMEK İÇİN
Bütün siyasi partileri,sendikaları,meslek odalarını,sivil toplum kuruluşlarını,demokratik kitle örgütlerini ve yurttaşlarımızı,
9 Ağustos 2008” de Akkuyu”ya davet ediyoruz.
MERSİN NÜKLEER KARŞITI PLATFORMU
Otobüs Hareket Saati : 09.30
Ücretsiz Otobüs Hareket Yerleri
Karayolları 5. bölge önü
Şehir Stadı Önü
1-PANEL NÜKLEERSİZ AKDENİZ İÇİN DAYANIŞMA VE İŞBİRLİĞİ PANELİSTLER: DOÇ.DR.TANAY SITKI UYAR,MN3 İSTANBUL BİLGE CONTEPE MN3 İSTANBUL THANASİS ANAPOLİTANOS MN3 YUNANİSTAN TARİH 7 AĞUSTOS SAAT:18.00 de BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONGRE MERKEZİ, 2-AKKUYU NÜKLEER KARŞITI ŞENLİĞİ AKKUYUDA SAAT 14.00 TE BAŞLAYACAKTIR. İLETİŞİM SABAHAT ASLAN 0535 7916706 HASAN KAPIKIRAN 0532 5652270, ZÜBEYDE BURGUT 0532 4737654 MEHMET ÇIĞ 0505 7584300
|