23-24.11.2009 tarihlerinde EMO Mersin Şube Yönetim Kurulu Üyesi Alkan Alkaya, Şube Teknik Görevlisi Hanifi Yayıcı ve Mersin Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölüm hocaları Yrd. Doç Hüseyin Canbolat,Yrd. Doç Ali Yıldız’ın katılımıyla EMO-GENÇ üyelerine ÇİMSA Çimento’ya teknik gezi düzenlendi. İşletme Bakım Müdürü Fatih İşçimen çimento sanayinin ülkedeki gelişimi, ÇİMSA’nın bu gelişimdeki öyküsü; Elektronik Bakım Mühendisi Atay Tuğal İşletmede kullanılan otomasyon ve scada sistemleri, bu konuda tesiste yapılan yenileme çalışmaları; Elektrik Bakım Mühendisi Sami Göknar tesisin kurulu gücü, trafolar ve kompanzasyon konularında sunumlar yaptılar. İki gün süren teknik gezide tesisin kontrol merkezi ve işletme sahası gezildi.
|