|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI’ NIN DÜZENLEDİĞİ ÇALIŞTAYA KATILDIK 12.07.2024 |
| |
| Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ( BTSO ) Bilgi İşlem ve Otomasyon Konseyi çalışmaları kapsamında İnternet ve İletişim altyapılarına yönelik görüş ve önerilerde ön plana çıkan konulara dikkat çekmek ve çözüm üretmek amacıyla 1889 Bursa Business School’da 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü yapılan “İnternet ve Mobil İletişim Altyapı Çalıştayı”na katıldık. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GEMLİK BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ DEVİREN’ İ ZİYARET ETTİK 08.07.2024 |
| |
| 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Gemlik Belediye Başkanı seçilen Şükrü DEVİREN’i 5 Temmuz 2024 Cuma günü makamında ziyaret ettik. Görüşmede yerel yönetimlerin akademik odalarla birlikte çalışmalarının gerekliliklerine vurgu yapıldı. Nazik ev sahipliği için başkan ve ekibine teşekkür ederiz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
FİNANSAL OKURYAZARLIK- BİLANÇO OKURYAZARLIĞI SEMİNERİ DÜZENLENDİ 05.07.2024 |
| |
| 4 Temmuz 2024 Perşembe günü şubemizde Serbest Mali Müşavir Kasım ÇAPRAZ` ın konuşmacı olduğu Finansal Okuryazarlık - Bilanço Okuryazarlığı konulu seminer gerçekleştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MASATENİSİ TURNUVASI BASIN HABERLERİ 05.07.2024 |
| |
| 30 Haziran 20204 Pazar günü 3.sünü Mimarlar Odası Bursa Şubesi ile ortak düzenlediğimiz masa tenisi turnuvası basında yer aldı. Bursada Meydan, Yeni Dönem ve Gazete Bursa haberleri yazının devamındadır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO VE GÖMEÇ BELEDİYESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI 04.07.2024 |
| |
| Gömeç Belediye Başkanlığı ile `Sağlıklı Kentleşme Nitelikli Yapılaşma, Kültürel, Tarihi ve Doğal Çevre Değerlerinin Korunarak Geliştirilmesi İçin Ortak Mesleki Denetim ve Teknik İşbirliği Protokolü 26.06.2024 tarihi itibarı ile imzalanmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MASATENİSİ TURNUVASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 01.07.2024 |
| |
| 30 Haziran 20204 Pazar günü 3.sünü Mimarlar Odası Bursa Şubesi ile ortak düzenlediğimiz masa tenisi turnuvası tamamlandı. Çekişmeli maçların gerçekleştiği turnuvayı bu sene de Hasan Aslanoğlu kazanırken, ikinciliği Cemil Azder, üçüncülüğü Feridun Toparlak ve Özel Cebelli elde etti. Consolation tarafında ise Şükrü Şükrüoğlu birinciliği elde ederken, ikinciliği Erkan Sevin, üçüncülüğü ise Enes Kayra Aslanoğlu ve Abdullah Çelik elde etti.
Hem eğlenip aynı zaman da spor yaptığımız bu güzel ekinliğe katılan tüm üyelerimize teşekkür ederiz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SANAYİDE ENERJİ BEDELLERİNE İNDİRİM, DAĞITIM BEDELLERİNE YÜKLÜ ZAM 01.07.2024 |
| |
| Seçim dönemlerinde izlenen popülist politikalar nedeniyle 2024 yılı 2. Çeyrek dönemi tarifelerine yapılmayan zamlar, 1 Temmuz tarifeleri ile vatandaşa yansıtılmaya başladı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
EMO BANDIRMA TEMSİLCİLİĞİ VE UEDAŞ TOPLANTISI 28.06.2024 |
| |
| 27 Haziran 2024 tarihinde EMO Bandırma İlçe Temsilcileri ve UEDAŞ yetkililerinin katılımı ile tanışma ve UEDAŞ ile ilgili konularda bilgi alışverişinin yapıldığı toplantı düzenledik. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK ALT YAPIMIZ YANGINLARA DAVETİYE ÇIKARIYOR 28.06.2024 |
| |
| Şube Başkanımız Burak Özgen, TV ON6 canlı yayınında yangınların çıkış sebebiyle ilgili açıklamalar yaptı. Özgen, havaların ısınmasıyla birlikte klimalara yüklenilmesinin ve hatların yoğun şekilde kullanılmasının sistemi zorladığını ve bunun da yangınlara sebebiyet verdiğini kaydetti. Haberin ayrıntıları yazının devamındadır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK ZAMMINA EMO BURSA ŞUBESİNDEN TEPKİ! 28.06.2024 |
| |
| Şube Başkanımız Burak Özgen, elektrik zammıyla ilgili Nöbetçi Gazete’ ye açıklamalarda bulundu. Başkan Özgen, asgari ücrete zam yapılmayacağı konuşulurken %38`lik zammın, vatandaş için büyük bir sıkıntıya sebebiyet vereceğini söyledi. Haberin ayrıntıları yazının devamındadır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NİLBEL İLE EMO BURSA ŞUBESİ ARASINDA İNDİRİM PROTOKOLÜ İMZALANDI 12.06.2024 |
| |
| Nilüfer Belediyesi iştiraki Nilbel A.Ş ile Meslek Odaları arasındaki işbirliği çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi üyelerinin Nilbel Tesisleri`nden indirimli yararlanmaları için protokol imzalandı. Haberin ayrıntıları yazımızın devamındadır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
WIN EURASIA 2024 ENDÜSTRİ FUARINA TEKNİK GEZİ DÜZENLENDİ 11.06.2024 |
| |
| 8 Haziran 2024 Cumartesi günü İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Win Eurasia 2024 Endüstri Fuarı’na yapılan teknik geziye üyelerimiz ve Emo-Genç üyelerimiz katılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
“NORMALLEŞME KAYYUMLA SAĞLANAMAZ” TMMOB BURSA İKK BASIN AÇIKLAMASI 11.06.2024 |
| |
| 10.06.2024 tarihinde BAOB Ortak Salonda TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bazı belediyelerde halkın iradesi sonucu seçilen Belediye Başkanlıklarına Kayyum atanması nedeniyle “Normalleşme Kayyumla Sağlanamaz” konulu basın açıklaması yapılmıştır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BURSA BALAT ATATÜRK KENT ORMANI’NDA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 10.06.2024 |
| |
| 9 Haziran 2024 Pazar günü Bursa Balat Atatürk Kent Ormanı’nda üyelerimiz ile birlikte güzel bir pazar günü geçirdik. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
“İNGİLTERE’DE ELEKTRİK MÜHENDİSİ OLMAK” KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ 07.06.2024 |
| |
| 6 Haziran 2024 Çarşamba akşamı Şubemiz Youtube kanalı üzerinden çevrim içi olarak Elektrik Mühendisi Azem ALPTEKİN’in konuşmacı olduğu “İngiltere’de Elektrik Mühendisi olmak” konulu söyleşi gerçekleştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZ İLE EDUVİSTA YABANCI DİL OKULU ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI 31.05.2024 |
| |
| Şubemiz ile EduVista Dil Okulu arasında “Eğitim Hizmetlerinden İndirimli Yararlanma Protokolü” imzalandı. EMO-GENÇ, EMO Üye ve EMO çalışanlarının kendileri veya birinci derece yakınları için güncel kurs ücretleri üzerinden %20 oranında indirim yapılacaktır. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ELEKTRİK FATURALARINA ZAM MI GELİYOR? 30.05.2024 |
| |
| Şube başkanımız Burak Özgen, Nöbetçi Gazete`den Seçil Semiz Özcan`ın elektrik piyasalarındaki son durum ile ilgili soruları cevapladı. Haberin detaylarına yazımızın devamındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
UEDAŞ GENEL MÜDÜRÜ SN. FATİH GÖKAY DANACI’ YI ZİYARET ETTİK 24.05.2024 |
| |
| 24 Mayıs 2024 Cuma günü gerçekleştirilen ziyarette meslek alanımızla ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Fatih Bey’e nazik ev sahipliği için teşekkür ederiz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
NİLÜFER BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞADİ ÖZDEMİR’İ ZİYARET ETTİK 23.05.2024 |
| |
| 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Sn.Şadi ÖZDEMİR’i 23 Mayıs 2024 Perşembe günü makamında ziyaret ettik. Görüşmede yerel yönetimlerin akademik odalarla birlikte çalışmalarının gerekliliklerine vurgu yapıldı. Nazik ev sahipliği için başkan ve ekibine teşekkür ederiz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
CUMHURİYETİN 100. YILINDA GÜNEY MARMARA ELEKTRİK ENERJİSİ RAPORU YAYINLANDI 22.05.2024 |
| |
| Odamız üyesi Sn. İrfan ŞENLİK’in hazırladığı Elektrik enerjisi raporunda; Cumhuriyetin 100. Yılında ülkemizin elektrik enerjisinin genel durumu verilerek, EMO Bursa Şube sorumluluk alanında bulunan Güney Marmara Bölgesinde enerji alt yapısı ile bölgede bulunan Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova illerinin üretim, iletim ve dağıtım sisteminin görünümü değerlendirilmiştir. Rapora yazının devamında ulaşabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |