|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
AŞURE İKRAMIMIZA TÜM ÜYELERİMİZ DAVETLİDİR «Yeni» 16.07.2024 |
| |
| Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz aşure ikramımız bu yıl 23 Temmuz 2024 Salı günü 17:00-19:00 saatleri arasında Şube Hizmet Binamızda düzenlenecektir. Meslektaşlarımız arasında birlik ve beraberliği arttıracağına inandığımız Aşure İkramımıza tüm üyelerimiz davetlidir. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBE BAŞKANIMIZ ŞABAN TAT BİLİMİN IŞIĞINDA PROGRAMINA KONUK OLDU. 11.07.2024 |
| |
| Şube Başkanımız Şaban TAT, Bilimin Işığında programına konuk oldu ve Işık TUNÇEL`in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Programda enerjinin doğru kullanımı, enerji tasarrufu ve elektrik zamları konularında bilgilendirmede bulunuldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KEKOVA MAVİ YOLCULUK GEZİSİNDE BULUŞALIM! 09.07.2024 |
| |
| 21 Temmuz 2024 Pazar günü, muhteşem doğasıyla kendine hayran bırakan Antalya`nın Demre ilçesi Çayağzı bölgesinden Kekova tekne turu düzenlenecektir. Kontenjanı sınırlı sayıda olan geziye katılmak isteyen üyelerimizin Şubemize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt, araç kalkış noktası ve detaylı bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNİYET ETKİNLİĞİ 02.07.2024 |
| |
| Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Şaban TAT, Yönetim Kurulu Üyemiz Ozan ÇOPUR ve Teknik Müdürümüz Niyazi İL ile birlikte, 02 Temmuz 2024 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezuniyet etkinliğine katıldılar. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KADIN ÜYELERİMİZLE MASAL ETKİNLİĞİNDE BULUŞTUK 01.07.2024 |
| |
| Şubemiz Kadın Mühendislerin Komisyonu tarafından, kadınların sağlık ve iş yaşamındaki farkındalıklarını artırmak amacıyla, 29 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 13:30 da Berna EVREN in anlatımıyla kadın üyelerimize masal anlatma etkinliği yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ŞUBEMİZDE YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 29.06.2024 |
| |
| MİSEM kapsamında Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Eğitimi 26-27-28 Haziran 2024 tarihlerinde Şubemizde gerçekleşti. MİSEM eğitmeni üyemiz Elektrik Mühendisi Ahmet UĞUR tarafından sunulan eğitime 19 üyemiz katıldı. Eğitim, son gününde katılımcılara Şubemiz laboratuvarında YG malzemeleri ve manevralar hakkında verilen pratik eğitimle tamamlandı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
AKDENİZ EDAŞ YÖNETİMİ İLE TOPLANTI YAPILDI 28.06.2024 |
| |
| Şube Başkanımız Şaban TAT, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Seyit Çağrı YILDIRIM, İbrahim KAYMAZ ve Şubemiz SMM Komisyonu Başkanı Rüştü BEKDİKHAN, komisyon üyesi Salih CANKARA oluşan bir heyetin katıldığı, Akdeniz EDAŞ Genel Müdürü İlkay BAYDAR ve yöneticilerinden Pervin ACAR, Serkan KÜKREK’in yer aldığı 27 Haziran 2024 Perşembe günü ortak toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Altıntaş’ta trafo yerleri ile ilgili yaşanan krizin çözümü ve SMM üyelerimizin yaşadıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KADIN ÜYELERİMİZE YÖNELİK 2 ETKİNLİK 26.06.2024 |
| |
| Şubemiz Kadın Mühendislerin Komisyonu tarafından, kadınların sağlık ve iş yaşamındaki farkındalıklarını artırmak amacıyla, 29 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 13:30 ve 15:30 da kadın üyelerimize yönelik Şubemizde iki etkinlik planlandı. Etkinlik detayına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN! 14.06.2024 |
| |
| Bayramlar sevginin, huzurun, barışın, paylaşımların egemen olduğu günlerdir. Kurban Bayramınızı kutlar, sağlık ve esenlik dolu günler dileriz. Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 14.06.2024 |
| |
| Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesinde Elektrik-Elektronik Mühendisleri bitirme projeleri ve mezuniyet etkinliği 13 Haziran 2024 Perşembe günü gerçekleştirildi. Etkinliğe fakülte dekanı Prof.Dr.Ahmet UYUMAZ, dekan yardımcısı ve aynı zamanda üyemiz Dr.Öğr.Ahmet ÇİFCİ, öğrenciler ve aileleri katılmışlardır. Etkinlikte EMO-Genç üyelerimizin yapmış oldukları projelerin sergilendi stantlar büyük ilgi görmüştür. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TÜM BABALARIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN! 14.06.2024 |
| |
| Varlıklarıyla bizlere güç veren, maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan geri durmayan, bizlere hayatın zorluklarıyla başa çıkmayı, paylaşmayı öğreten ve hiçbir karşılık beklemeden yaşam boyu sevgisini bizden esirgemeyen babalarımızın BABALAR GÜNÜ`nü kutluyor, aileleriyle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyoruz. Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
MÜHENDİSE ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ! 13.06.2024 |
| |
| Elektrik Mühendisleri Odası Üyesi, Elazığ TEİAŞ 13. Bölge Müdürlüğünde Koruma Sistemleri Mühendisi olarak görev yapan meslektaşımız Barış Özbey, aynı işyerinde çalışan bir teknisyen tarafından kendi odasında darp edilmiştir. Üzülerek öğrendiğimiz kabul edilemez bu şiddet olayı adli makamlara yansımış ve TEİAŞ tarafından da konunun soruşturulmaya başlandığı bilgisi edinilmiştir. Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Gerekçesi ne olursa olsun hiçbir şiddet olayı kabul edilemez; meslektaşımıza karşı işlenen bu suç cezasız kalmamalıdır. Elektrik Mühendisleri Odası olarak konunun takipçisi olacağımızı, bu süreçte üyemizin yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
GÖRÜNMEYEN GERÇEKLİK: HARMONİKLER SEMİNERİ DÜZENLENDİ 10.06.2024 |
| |
| Şubemiz ve Aktif Elektroteknik firması iş birliği ile 08 Haziran 2024 Cumartesi günü Şubemiz Seminer Salonunda `GÖRÜNMEYEN GERÇEKLİK- HARMONİKLER` konulu teknik seminer düzenlendi. Açılış konuşmasını Şube Başkanımız Şaban TAT`ın yaptığı seminer Elektrik Elektronik Mühendisi Mert DİRİK tarafından sunuldu. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ATSO`DA SEKTÖREL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 07.06.2024 |
| |
| Şubemiz ve ATSO işbirliği ile 24.Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) Meslek Komitesi üyelerine, dünya genelinde milyonlarca elektrikli otomobilin kullanımının artması, dolasıyla şarj istasyon sayılarının çoğalması ile yangın risklerinin ve güvenlik endişesinin artmasıyla şarj istasyonlarının elektrik şebekesine bağlanması ve alınabilecek yangın güvenlik önlemleri hakkında sektör bilgilendirme toplantısı yapıldı.06 Haziran 2024 tarihinde ATSO`da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Şube Başkanımız Şaban TAT; “Tüm paydaşların iş birliği içinde hareket ederek, belirlenen standartlara uygun şekilde şarj istasyonlarının kurulumu ve düzenli kontrollerinin yapılması büyük önem taşımaktadır. EA Şarj Altyapı Master planının ilgili kurumlar tarafından yapılması gerekmektedir” dedi. Üyemiz Elektrik Elektronik Mühendisi Nilay GÜNGÖR tarafından da elektrikli araç şarj istasyonları ile yangın riskleri ve güvenlik konularına ilişkin bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TMMOB ANTALYA İKK KADIN KOMİSYONU`NDAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ 06.06.2024 |
| |
| 5 Haziran Dünya Çevre Günü`nde TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu tarafından, İKK Kadın Komisyonumuzun organize ettiği Düzlerçamı Bölgesi`nde çöp toplayarak farkındalık yaratmak amacıyla güzel bir etkinlikte bir araya gelindi. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TMMOB 48. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDIK 05.06.2024 |
| |
| 31 Mayıs- 2 Haziran 2024 tarihlerinde Ankara`da yoğun katılımla gerçekleşen TMMOB 48. Olağan Genel Kurul ve Seçimlerine katıldık.TMMOB delegelerimiz Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Şaban TAT, EMO Onur Kurulu Başkanı İlhan METİN ve EMO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim KORU katıldılar. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
ANTALYA MESLEK ODALARI EŞGÜDÜM KURULU`NDAN ANTALYA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYE BAŞKANI MUHITTIN BÖCEK`E ZİYARET 04.06.2024 |
| |
| Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek’ i makamında ziyaret etti. 29 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşen ziyarete Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Durali ÇAKIR katılım sağladı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
TEKNİK SEMİNER: GÖRÜNMEYEN GERÇEKLİK: HARMONİKLER 03.06.2024 |
| |
| Şubemizde, Elektrik-Elektronik Mühendisi Mert DİRİK`in anlatımıyla 8 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 13:30`da Şubemiz Seminer Salonunda “GÖRÜNMEYEN GERÇEKLİK: HARMONİKLER” konulu teknik seminer verilecek olup seminere tüm üyelerimiz davetlidir. Eğitim konularına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
SAGALASSOS ANTİK KENTİ GEZİSİ DÜZENLENDİ 03.06.2024 |
| |
| Şubemiz Sosyal Etkinlikleri kapsamında 02 Haziran 2024 Pazar günü, Burdur’un Ağlasun ilçesinde bulunan Sagalassos Antik Kenti’ne gezi düzenlendi. Ağlasun dağının eteklerinde, oldukça yükseğe kurulmuş bir antik kent olan Sagalassos‘un meşhur çeşmeleri ve dünyanın en yüksekteki 9.000 kişilik Roma tiyatrosu üyelerimiz ve ailerinin katıldığı bir grupla, rehberler eşliğinde gezildi. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sipsi ustası Mehmet Bedel`in müziği ve ezgileri eşliğinde eğlenceli vakit geçirilerek verilen molanın ardından Antalya’ya dönüldü ve günübirlik gezi tamamlandı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |
|
![](https://www.emo.org.tr/resimler/cbullet.png) |
JENERATÖR BİLEŞENLERİ VE JENERATÖR SEÇİM KRİTERLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ 01.06.2024 |
| |
| Şubemiz ve Teksan Jeneratör A.Ş. firması iş birliği ile 01 Haziran 2024 Cumartesi günü Şubemiz Seminer Salonunda `JENERATÖR BİLEŞENLERİ VE JENERATÖR SEÇİM KRİTERLERİ` konulu teknik seminer düzenlendi. Seminerin açılış konuşması Şube Kurul Üyemiz Ahmet AYDIN tarafından yapıldı. |
| | ![](https://www.emo.org.tr/resimler/saydam.gif) |